Fashion Trends For Summer 2018 / Trendy Na Leto 2018

19:44
Vítajte späť slniečka!

          Dnes sa môžete tešiť na niečo špeciálnejšie, čo na mojom blogu nenájdete často. Aj napriek tomu, že módu milujem vo mne prevládala nerozvážnosť a rebélia a neuvažovala som zverovať sa s mojimi myšlienkami v oblasti módy. Časy sa ale menia a my sa meníme s nimi, preto o pár riadkov nižšie nájdete moje pozorovania v oblasti módy, ktorá je pre mňa veľkou súčasťou aj napriek tomu, že mám rada off days kedy si na seba nahodím tepláky a neriešim názory iných. Módou dokážeme reprezentovať naše vnútro ale nenechajme módu škatuľkovať a rozdeľovať nás - je to umenie, ktoré nás má spájať!


1. Veľké "nafúknuté" rukávy / Puff-Ball Sleeves
Čím väčšie tým lepšie aj týmto porekadlom sa riadi túto sezónu väčšina módnych návrhárov. Celkový vzhľad dámskej figúry sa zväčšil  a to najmä v oblasti ramien a bokov. Ramená ostávajú zväčšené buď samostatne alebo sa spolu s nimi zväčšuje aj celá oblasť rúk. Keďže som zástanca slov: "čím väčšia tým lepšie" vo všetkých prvkoch oblečenia a tým pádom aj pohodlnosti tomuto trendu jednoznačne pripisujem palec nahor.

2. Nevinnosť a dôraz / Innocence and emphasis
Tento rok patrí kontrastom. Ako sa do popredia dostali výrazné a farebné kúsky či už oblečenia ale aj doplnkov, tak nás prekvapili aj jemné prvky pastelov a nenápadných strihov. Či to bol zámer alebo náhoda zostáva už len otázkou. 
3. Kvety / Flowers
Kvety sa stali veľkou súčasťou outfitov už dávnejšie ale ich výdrž preukazuje ich nesmrteľnosť. Tento prvok dodáva outfitu jednoduchosť ale komplikovanosť zároveň a vyzdvihuje prirodzenú ženskú krásu. Pôsobí slobodne a nekonečne.4. Zakrič to!/ Scream it!
Veľké logá premohli tie malé z minulosti. Či je to výsledok doby a posunu alebo len toho, že značky sa snažia propagovať ich produkt viac, je neznáme. Z môjho hľadiska môžme zohľadniť obe varianty. Je to taktiež zaujímavý postoj akým vyjadriť svoj názor formou veľkých nápisov, či obrazov.


11. Plavky / Swimsuit

Plavky sú súčasťou každého leta a preto sa musím postarať  o to aby sme našli kúsok, ktorý nám bude perfektné sedieť aj nás osloví vzhľadom. Takéto dámske plavky nájdete napríklad aj na stránke Manzara.sk, ktoré má oslovili súčastnosťou a prijateľnou cenou.
5. Dve alebo jedna cez pás? / Two or one over hips?
Nikdy som kabelky aspoň z mojej perspektívy nepovažovala za doplnok či skrášlenie, čo bude asi faktom, že som si k ním nenašla cestu. Avšak trend dvoch kabeliek mi prišiel veľmi zaujímavý, vytvára dojem elegancie a keďže kabelky by mali byť rôznych veľkostí tak sa navzájom pekne dopĺňajú. Čo si získalo moje srdce ešte väčšmi sú fanny packs alebo ľadvinky. Ich využitie je nesmierne praktické a zachránilo ma aj na koncertoch či rôznych podujatiach kde chcete vyzerať dobre no stále mať voľné ruky. 
6. Elegantná alebo športová? / Elegant or sporty?
Táto dilema vo mne pretrvávala najdlhšie, nikdy som nevedela akým smerom sa chcem vydať či športovo alebo elegantne, až po kým nepochopila že móda je neobmedzený kolobeh. Kombináciii a experimentácie nie je nikdy dosť a skombinovať elegantné kúsky s tými elegantnejšími nie je žiadne faux pas, práve naopak tým vzniká jedinečnosť a nové perspektívy.
7. Doplnky dopĺňajú / Accessories renew
Doplnky sa stali veľkou súčasťou outfitou ako nikdy predtým. Vyzdvihujú strihy oblečenia a vypĺňajú prázdne miesta. Veľkým trendom sú napríklad cat eye okuliare menšej veľkosti či náušnice veľkých rozmerov (napr. aj so strapcami) a viacero náhrdelníkov na sebe.8. Denim on Denim 
Jeden z najvýraznejších prvok tejto sezóny je takzvaný denim on denim, ktorý sa naozaj dostal do popredia. U mňa si získal veľkú obľubu aj napriek tomu, že sa v tom necítim pohodlne. 
9. Let´s be equal
Veľké rozmery nohavíc už viac nie sú záležitosťou len pánskeho šatníka. Dámske strihy nohavíc si už prešli viacerým, cez rovné elegantné strihy po skinny jeans, boyfriend & mom jeans až po rifle a nohavice, ktoré sa zužujú v pásy a napokon rozširujú smerom k členkom.  Tento trend mám veľmi v obľube, keďže ako som povedala čím väčšie tým pohodľnejšie a tým lepšie.10. 80s
Jedno z mojich najobľúbenejších období sa vracia späť. V 80 a 90 rokoch cítim veľkú nostalgiu aj napriek tomu, že som počas týchto rokov ešte nebola na svete. Je veľmi krásne pozorovať ako sa minulosť vracia nielen v móde ale aj v spôsobe života a podobne. 
Ďakujem vám krásne za prečítanie, veľmi si vás všetkých vážim! Posielam vám lásku a mier v myšlienkach.

                                                                               Xoxo South

Žiadne komentáre:

Používa službu Blogger.