How to make your life more happy and positive?! Girlboss routine

Myslím si, že každý z nás pozná ten pocit kedy sa náš život na chvíľku zastaví a nenapreduje. 

          Často je to pre človeka ťažšie ako keď upadá.  Môže to mať rôzne zdroje aj následky ale je len na nás ako sa toho chopíme. Je možné, že ten zdroj priamo nepoznáme preto je najhlavnejšie zistiť ho v predstihu a ak ho aj nenájdete nezúfajte, možno ani neexistuje, často je to len blok ktorý môže nastať v živote každého človeka. 

         Zažila som rôzne obdobia. Obdobia počas, ktorých som vôbec nenapredovala a veľmi sa za to ubíjala a taktiež obdobia totálneho smútku a apatie. Vždy som si hovorila, že ich musím prekonať, bojovať s nimi oni prejdú a nikdy sa nevrátia, lenže po čase som zistila, že takto to vôbec nefunguje. Nemôžme byť stále šťastný, musíme prekonávať aj obdobia smútku a tie počas života budú prichádzať neustále. Je to taká malá horská dráha, ktorá sa dá z učitej časti ovládať. 

Hlavným bodom tohto príspevku je prísť na to ako tento kolotoč ovládnuť a smerovať pozitívnou cestou! 

1. Hudba

Počúvajte to čo sa vám skutočne páči. Je skvelé sa zamerať na veselé skladby, ktoré vám dodajú chuť do života a motiváciu k práci. Najviac sa mi osvedčili playlisty na spotify, ktoré si môžete vyberať podľa nálady. Taktiež si rada raz za čas vypočujem funky hudbu na mojich platniach.Výber je však na vás, hlavne sa nenechajte ovlyvniť trendami ak sa vám nepáčia.2. Zdravý životný štýl


Veľmi dôležitý krok v zmene spôsobu vášho života. Vyvážená strava vám zabezpečí energiu počas celého dňa, lepšie premýšľanie, pozitívnu náladu a taktiež aj zdravú pleť. Nezabudnite k tomu pridať dostatok tekutín a primerané množstvo pohybu a je to! Celý článok o zdravom životnom štýle nájdete tu.
3.Správni ľuďia


Je veľmi dôležité akí ľudia sú súčasťou vášho života. Ľudí, ktorí vás ťahajú na dno vyčlente zo svojho života. Obklopte sa ľuďmi, ktorí vás majú skutočne radi a môžete im ukázať svoju pravú tvár. Je skvelé tráviť čas s takýmito ľuďmi a celkovo byť v spoločnosti ľudí. Niektorí ľudia vás môžu naučiť mnoho vecí do života. Vážte si takéto priateľstvá.
4. Buď sám/a sebou


Na toto nikdy nezabúdajte. Po určitom čase zistíte, že je to to najlepšie čo môžete pre seba spraviť. Každý sme jedinečný a z tejto jedinečnosti môžu vznikať veľké veci, tak to využite a nesnažte sa zmeniť kvôli iným ľuďom. Je to váš život a nie ich, žijete ho len jediný raz.


5. Pomoc iným


Mňa osobne pomáhanie iným ľuďom veľmi napĺňa. Mám pocit, že to má obojstranný účinok. Niečo dáte a niečo sa vám vráti. Myslím si, že je to skvelý spôsob ako spraviť tento svet krajším. Ak by sme si všetci navzájom pomáhali a šírili lásku, všetko by bolo krajšie.
6. Zážitky a dobrodružstvo


Život by mal byť o výzvach a dobrodružstve, teda aspoň život, ktorý stojí za to. Nemusíte mať veľa peňazí aby ste skúšali nové veci. Skúste začať od maličkostí, ktoré môžu zmeniť váš život k inému. Na stránkach ako pinterest alebo we heart it nájdete mnoho inšpirácii.

7. Oddych


Spomínala som síce, že je skvelé tráviť čas so správnymi ľuďmi ale myslím si že každý z nás potrebuje vypnúť či už od spoločnosti alebo práce, preto si doprajte aj chvíle pre seba. Ja si najradšej vychutnávam kúpele, masky na tvár, dobrú hudbu, seriály či knihy. Taktiež obľubujem jógu a písanie. Robte čokoľvek, čo vypne vašu myseľ aspoň na chvíľku od steroetypu.


8.Buďte vďační

Buďte vďační za to čo máte, za tento prítomný okamih a situáciu v ktorej ste. Ja som sa do vďačnosti ponorila trošku hlbšie a do denníka si každý deň zapisujem 5 vecí za ktoré som vďačná. Ak sa poriadne zamyslíte nie je to vôbec ťažké a uvedomíte si veľa vecí. Taktiež verím v Boha, dodáva mi  silu a podporu.


9.Hobbys


Nájdite zmysel vášho života. Určte si prečo to všetko robíte, najlepším spôsobom je zistiť aké činnosti radi robíte a čo chcete dosiahnúť. Účinné je spraviť si nástenku vo forme obrázkov a zobraziť ňou svoje ciele, taktiež si svoje priania môžete napísať do diáru. Dôležité je aby ste vaše ciele poznali a tvrdo na nich pracovali.

art

fitness

photography


10.Meditation


Meditácie sa v poslednej dobe stali veľkou súčasťou môjho života. Je to čas pre mňa, ktorý využívam na zmierenie sa s prítomným momentom. Myslím si, že je to vec ktorá sa nedá popísať slovami ale treba to radšej vyskúšať. Je to také upokojenie mysle a tela. Nehľadám za tým žiaden náboženský význam a najradšej cvičím s Boho Beautiful. Títo ľudia mi prinášajú plno pozitívnej energie už len formou videa.

Ďakujem vám za čas strávený nad mojim príspevkom. Vážim si každého jedného z vás a mám vás veľmi rada! 

Posielam vám veľa lásky a síl ♥  

 Kaja

Žiadne komentáre:

Používa službu Blogger.