Back to school - My morning routine life hacks + emergancy bag essentials

11:11
Ahojtee dni do začiatku školy sa krátia a určite nieste veľmi nadšení. Opäť 10 mesiacov driny a úsilia pred nami, ale čo sa dá robiť. Na druhú stranu sa ale teším aspoň na tú rutinu, že budem musieť niečo robiť kedže cez prázniny vždy zleniviem:D
Dnes som si pre vás pripravila článok ako ušetriť ráno viac času, aby ste nemuseli vstávať 3 hodiny pred začiatkom školy (baby poznáme to), taktiež vám ukážem, čo nesmie chýbať v mojej taške pre každý nečakaný prípad. Tak poďme na tooo!:)

Helloo, days til the beginning of school are running out and you´re probably not really excited. Again 10 months of hard work, but what can we do, it´s reality. But on the other hand I like the routine when I´m going to school, because I´m more productive.
Today I decided to do a post about: How to save time in the morning (girls we know:D), and then I´ll show you what is in my emergancy bag. So let´s get starteed:)

                                   

                       
      Ako ušetriť ráno čas? // How to save time in the morning?

1. Budík// Alarm

Aby ste sa presvedčili, že vstanete a všetko budete stíhať. položte budík na opačnú stranu izby, kde ležíte. Nepríjemný zvuk vás ráno donúti vstať a vypnúť ho. Vždy to zabralo.

To make sure you´ll wake up in the morning and not be late, put the alarm on the opposit side of your room, where you´re sleeping. Annoying sound will wake you up from bed and you´ll turn it off. It has always worked.2. Voda//  Water
Napustite si studenú vodu do pohára ešte večer a ráno po vstávaní sa môžte osviežiť. Taktiež môžte pridať citrón, či iné ovocie. Dodá vám to viac energie ako si myslíte a veci budete robiť rýchlejšie.

Fill  the bottle with cold water a night before and put it on your night stand.In the morning you can refresh yourself.  You can also add a lemon or other kinds of fruit. It´ll give you more energy then u might think and you´ll have done things faster.3. Hudba// Music
Zapnite si hudbu, je oveľa viac motivujúce robiť niečo pri počúvaní hudby, verte mi. Na spotify nájdete mnoho playlistov na ranné chvíľky:)

Turn on the music, it´s more motivating to wake up and do the stuffs, trust me. On spotify you´ll find a lot of morning mood playlists:)


4. Raňajky// Breakfast
Raňajky si pripravte večer, aby ste sa ráno nemuseli zdržovať. Tu vám prinášam pár tipov:
a) ovsené vločky zalejte mliekom pridajte med a ovocie a dajte to na noc do chladničky.
b) rozmixujte si rôzne druhy ovocia, semiačok či zeleniny a pridajte mlieko, či vodu a máte perfektné smoothie na noc ho opäť dajte do ladničky.
c) spravte si šalát a dajte ho chladiť
d) ráno si vezmite len jogurt a napríklad jablko a raňajky ani nemusíte pripravovať:)

Make your breakfast night before, so you won´t lose time in the morning. Here are some of my tips:
a) mix oatmeals with milk, honey and fruit and put it in the freezer.
b) puree in the blender fruit, seeds, vegetable and add milk or water and you have delicious smoothie, put it in the freezer over night too.
c) do a salad and freeze it
d)In the morning pick the yoghurt and apple and you don´t have to do breakfast.


5.Mejkap // Makeup
Ráno sa vždy zamerajte na vašu rutinu. Mojou je vždy len primer, mejkap, púder a obočie. Vždy sa toho držím a tým šetrím čas. Na obočie je najlepšie použiť len gél, ktorý ho zafixuje a dodá farbu. Taktiež si môžte zvýrazniť vnútorný okraj oka trblietavým tieňom, ktorý vaše oči rozjasní.

In the morning I always stuck to my routine. I often put only primer, foundation, powder and do my eyebrows. To eyebrows you can use brow gel, which fix it and gives more color. You can also brighten your inner part of eyelid, to make your eyes more pop up.rozjasnení kútik oka

no makeup makeup

6. Vlasy// Hair
Vlasy si najčastejšie žehlím alebo natáčam večer a do rána mi vždy vydržia. Ráno sa len zobudíte s flawless účesom a máte. Ale keď naozaj nestíhate tu je pár účesov.

I often straight or curl my hair night before and it stays like that til the morning. Then you´ll wake up with flawless hairstyle. But when you really don´t have time here are some quick hairstyles.easy braids, roll your hair backwards then braid it.

7. Outfit
Oblečenie si taktiež vyberám večer keďže mi to zaberie dosť času a ak si ho nevyberiem večer, tak ráno hrozne stresujem a nakoniec si na seba oblečiem hocičo a vyzerám hrozne. Preto sa mi toto veľmi osvedčilo.

I prepared my clothes night before too, because it takes me a lot of time. When I pick my outfit in the morning it always turn out horrible soo...
8.Balenie// Packing
Všetko si zbalte už večer a ráno sa nemusíte báť, že niečo zabudnete.

Pack everything night before and you won´t forgot anything.                Čo mám pri sebe? What´s in my emergancy bag

1. Gumičky// Hair ties
Zachránia každú situáciu. Nikdy nevydržím v rozpustených vlasoch a gumičky mi vždy pomôžu.
They save every situation. I can never wear my hair loose so hair ties always help me.


2. Sprej// Spray
Po telesnej výchove je to snáď samozrejmosť. Najviac účinné sú tie s obsahom alkoholu a predsa každý chceme pekne voniať.
After PE it´s must have. The best ones are deodorants with alcohol and we all want to smell good.3. Púder// Powder
Vždy si zo sebou do školy beriem púder, nakoľko moja pleť je mastná a chcem, aby mejkap vydržal po celý deň. Dlhých 6 či 7 hodín v škole je i na kvalitné mejkapy veľa. Rada používam púdre so zrkadielkom a hubkou, vďaka ktorému si už nič nemusím brať.
I always bring with me powder, because I always wnat my makeup to stay all day. Long 6 or 7 hours in the school are much even for great foundations. I like to use powder with mirrior and puff so I don´t have to bring with me any other things.


4. Korektor// Concealer
Na zakrytie hociakej nedokonalosti, ktorá sa vyskytne počas dňa.
To cover any imperfection that shows up during  day.


5. Suchý šampón// Dry shampoo
Vlasy sa mi mastia veľmi rýchlo a taký suchý šampón ma už často zachránil. Nikdy som neverila, že to funguje ale naopak áno. Najradšej mám od značky Batiste (konečne sú na Slovensku:D) a Dove.
My hair get greasy so fast and dry shampoo saved my many times. I have never believed that it actually works, but it does. I like dry shampoos by Batiste and Dove.


6. Hrebeň// Brush
Vlasy sa mi často zamotajú a niesu príliž rovne a vtedy si ich rada prečešem.
My hair sometimes get tangled, and they are not straight at all to, so I like to brush them.


7. Servítky// Tissues8. Bloting sheets
Vždy mi odmastnia pleť a až potom môžem na ňu aplikovať púder je to viac hygienické a cítite sa príjemnejšie.
It always gets the oil out of my face, so I can apply powder. It´s more hygienic and you´ll feel better.4


9.Mobil+peňaženka+klúče+slúchadlá // Phone+money+keys+earplugs
Také tie základné veci, bez ktorých by sme sa nevedeli celý deň obíjsť:)
Those basic things that we need throught the day:)Taaak a toto by bolo všetko pre dnešný príspevok. Bol to môj posledný príspevok z časti back to school a uvidíme ešte, čo pripravím nabudúce:) Máám vás strašne moc rada♥ a dúfam, že sa vám príspevky páčia. Viem, že si to pozerá docelá dosť ľudí a určite, by ma potešil váš názor na môj blog. Či už negatívny, alebo pozitívny. Prajem vám nádherný dník papaa♥

Soo this is everything for today´s post. It was my last post for back to school and we will se what I´ll prepared next:) I love you sooo much♥ and I hope you like my blog. I´ll love to see your oppinion if it´ positive or not:) I hope you have great day byee♥


Napíšte mi do komentáru aký další príspevok chcete!:)Comment down bellow what you will like to see as next post!:)


                                                                                                                                    xoxo Carla♥


4 komentáre:

 1. velmi pekne tipy :)

  Pozyvam na luxusnu giveaway o setrnu kulmu ROWENTA a vyrobky DOVE :) tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2016/09/obrovska-dove-rowenta-giveaway.html

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ďakujem veľmi pekne:) veľmi si to vážim♥

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Super tipy! Hlavne s tou vodou. Určite to začnem praktizovať. :)

  www.thefashiontwiins.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ďakujem krásne a určite si pozriem tvôj blog:)

  OdpovedaťOdstrániť

Používa službu Blogger.