Back to school - Studying tips! #backtoschoolwithcarla

20:09
Ahojtee, či chceme a či nie pomaly sa blíži škola... Nerada vám to pripomínam, ale je to tak. Stereotypné rána a celé dni presedené nad knihami je to na čo sa môžme "tešiť". Mna osobne budúci rok čakajú príjmačky čiže to bude ešte pestrejšie:D
Leto je už pomaly za nami, ale ak sa mám priznať nebolo jedno z tých najlepších. Nezažila som toľko zážitkou čo za tie minulé ale to i kvôli faktu, že sa sťahujem.
Na druhú stranu mám aj taký názor, že ked pôjdeme do školy so zlou náladou, nič sa nezlepší a mali, by sme myslieť pozitívne a nebáť sa toho. Preto, aby som vám tento rok aspoň trošku uľahčila vám ukážem pár vecí, ktoré pomáhajú mne so školou:) Poďme na to..

Hi everyone, whether we want to or not school is slowly but surely coming. I don´t like remind you that, but it´s a thing.
Sterotyped mornings and days. Summer is almost over, but to be honest it wasn´t the best summer for me. I don´t have that much experiences, but I think it´s cuz I´m moving..
On the other hand I feel like being stressed and confused is not the best idea, so we need to start thinking positive. To make sure this year in school will be easier for you, I prepared some life hacks that might help you. Let´s get starteeed:)
1. Buďte zorganizovaní/ stay organized

Organizácia vám len dopomôže k lepším výsledkom. Naplánujte si svoj čas na učenie, aby ste sa neskôr nestresovali že to nestíhate. Nič nerobte na poslednú chvíľu a radšej si to spravte skôr, pretože z vlastných skúsenost viem, že keď robím niečo na poslednú chvíľu tak sa vždy stresujem či danú vec stíham spraviť a podám horší výkon. Taktiež aj prostredie v ktorom sa učíte, by malo byť zorganizované a nie preplnené vecami.

Organization will help you a lot. Plan your time for learning, so youu won´t be stressed out that you don´t have enough time. Make sure you have done your things like (essay or homework) sooner then doing that on last minute. From my experience I know you won´t do that, that great because you´ll be under pressure. The room where you are  studying should be clean and organized too.


2. Zvýraznovanie/ highlighting
Dôležité slová textu si zvýrazňujte farebnými fixkami. Zapamätáte si to skôr.
Try to highlight all important words with bright colours. You might remember that sooner.3. Čítať si nahlas písaný text / speak written text

Vo viacerých prípadoch mi to už pomohlo a mohlo, by aj vám. Vedľajšou variantou je nahrať si to čo hovoríte na diktafón v telefóne a počúvať text ako hudbu napríklad aj v aute.

This hepled myself in many cases, and it might help you too. Other variant is that you can record yourself  speaking the text to recorder on your phone and you can listen to it for example in car too.


4. Počúvať klasickú hudbu / Listen to a classic music

Keď mi raz o tomto spolužiačka povedala, myslela som si že je to hlúposť, že človek sa nedokáže sústrediť aj na hudba a učenie zároveň, no opak sa stal pravdou. Vždy si pri klasickej hudbe vyčistím hlavu a mozog sa sústredí len na učenie. Mozart je v tomto prípade samozrejmosťou.

If I first heard this I was like this is lie, I was thinking that you can´t concenrate to music and learning in the same time, but I was wrong. When I´m listening to classic music I can refresh my brain and u can concentrate to studying. Mozart is the best♥:D5. Vypnite si mobil / turn off your phone
Všetci dobre vieme prečo, niekedy na socialných sieťach dokážeme stráviť aj hodiny:D
Everyone knows why, we can literally stuck to social medias for too much hours:D6. Počúvanie na hodine / listening in class
Úprimne toto sa mi osvedčilo najviac, keď na hodine počúvate všetko sa vám zafixuje do pamäte a doma si to len zopakujete.
To be honest this helped myself the most. If you´re listening to teacher in class when you come home you will remember everything, you just only need to revise that.

7. Test 
Vždy potom ako sa niečo naučíte si zostavte vlastný test. Len vtedy zistíte či to viete dostatočne alebo nie.
Always when you end learning something, do a test for yourself. Only then you can realize that if u understand that or naah.
8. Choďte do školy s dobrou náladou / Go to school with good mood

Neberte to všetko príliž vážne a spríjemnite si príchod do školy. Kúpte si pekné zošity, či nové oblečenie skrátka niečo čo vám spríjemní návrat do školy.

Don´t take everything too seriously and make your "back to school" time better. Buy cute notebooks or new clothes, literally something that makes you happy.9. Sny/ Dreams

V prvom rade si určte prečo to robíte, prečo chcete podať skvelé výsledky... Pre mňa určite to že chcem mať dobrú prácu a žiť taký život, aby som bola šťastná... 

In first place chose why are you doing this, why you want to get the best results... For me is because I want to find a great job and live life that will makes me happy...


Naozaj vám veľmi pekne ďakujem za prečítanie a dúfam, že vám to aspoň trošííčku pomohlo:) Pekný zvyšok dňa a veľa šťastie v škole... Určite napíšte do komentára čo pomáha vám:), budem vďačná za každú odozvu.. Ďakujem♥♥

Thank you very much for reading this post and I hope that this will help you guys:) Nice rest of the day and good luck in school... Also comment down bellow what helps you:) I will be so thankful for every share, like or comment... Thanks♥♥

7 komentárov:

 1. sorry for my english, I´m girl from Slovakia:)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Hello . Want to share your blog with the world? To find people who share the same passions as you? Come join us.
  Register the name of your blog URL, the country
  The activity is only friendly
  Imperative to follow our blog to validate your registration
  We hope that you will know our website from you friends.
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/
  Have a great day
  friendly
  Chris
  please Follow our return
  All entries will receive a corresponding Awards has your blog

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Hello !
  Welcome to the "Directory Blogspot"
  We are pleased to accept your blog in the division: SLOVAKIA
  with the number: 78
  We hope that you will know our website from you friends,
  Invite your friends by giving them the "Directory award"
  This is the only way to expand the site.
  The activity is only friendly
  Important! Remember to follow our blog. thank you
  Have a great day
  friendly
  Chris
  For other bloggers who read this text come-register
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/
  Imperative to follow our blog to validate your registration
  Thank you for your understanding
  ++++
  Get a special price "Directory award" for your blog! with compliments
  Best Regards
  Chris
  A pleasure to offer you a degree for your site
  http://nsm08.casimages.com/img/2015/04/13//15041305193618874513168342.png
  ++++++

  Dobrý deň!
  Vitajte v "Directory Blogspot"
  Sme radi, že prijímať svoj blog do divízie: SLOVENSKO
  s číslom: 78
  Veríme, že budete vedieť, na našich webových stránkach od vás priateľmi,
  Pozvite svojich priateľov tým, že im "Ocenenie Directory"
  To je jediný spôsob, ako rozšíriť miesto.
  Aktivita je priateľský len
  Dôležité! Nezabudnite sledovať náš blog. ďakujem
  Majú veľký deň
  priateľský
  Chris
  Pre ostatných bloggerov, ktorí čítajú tento text prišiel registrovať
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/
  Nevyhnutne nutné sledovať náš blog overiť vašu registráciu
  Ďakujem za pochopenie
  ++++
  Získať špeciálnu cenu "Adresár Award" pre váš blog! komplimenty
  S pozdravom
  Chris
  Je mi potešením vám ponúknuť mieru pre vaše stránky
  http://nsm08.casimages.com/img/2015/04/13//15041305193618874513168342.png

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ahoj, tvoj blog je super. Pridávaš zaujímavé príspevky a veľa fotiek.
  Vidno že ťa to baví, takže v tom rozhodne pokračuj :)

  OdpovedaťOdstrániť

Používa službu Blogger.